بدنسازی و تناسب اندام

بدنسازی و پرورش اندام ،سلامتی و تندرسی و افزایش و کاهش وزن

باسن سفت و خوش فرم با 5 تمرین عالی

باسن سفت و خوش فرم با 5 تمرین عالی

داشتن باسنی بزرگ و برجسته همواره آرزوی همه دخترها و زن ها بوده و همیشه به دنبال به دست آوردن باسن فرم دار هستند.

همه خانم‌ها آرزو دارند باسنی زیبا، متناسب و خوش فرم داشته باشند. اما از آنجایی که داشتن چنین باسنی نیاز به انجام تمرینات ورزشی بسیار دارد،

خیلی در ابتدای کار منصرف شده و از خواسته خود دست می‌کشند. شما با این احساس مقابله کنید و این تمرین‌ها را امتحان کنید. امروز در بادی تک 5 تمرین ورزشی عالی برای سفت شدن و خوش فرم شدن هرچه بیشتر باسن به شما معرفی می‌کنیم.


لانگز رو به جلو

 

 

برای فرم دهی باسن لانگز رو به جلو بهترین تمرین برای شماست. این نوع لانگز باسن را قوی کرده و همانطور که خیلی از خانم‌ها می‌خواهند فرم باسن را گرد می‌کند.

 

برای انجام لانگز رو به جلو صاف بایستید، پاها را به عرض شانه باز کرده و دست‌ها را روی باسن خود قرار دهید. قدمی رو به جلو بردارید تا جایی که زانوی شما در زاویه 90 درجه با زمین قرار گیرد. هنگام برگشت به حالت اولیه به عضلات باسن خود فشار آورید و با کمک این عضلات برگردید. این تمرین را 15 تا 20 بار برای هر پا تکرار کنید.


لانگز رو به عقب

 

این تمرین تمرکز بیشتری به روی عضلات ران شما دارد، اما با تاثیری که روی خوش فرم شدن پاهای شما خواهد گذاشت موجب می‌شود باسن شما نیز خوش فرم‌تر دیده شود.

 

برای انجام لانگز رو به عقب مجددا صاف بایستید، پاها را به عرض شانه‌ها باز کنید و دست‌ها را روی باسن خود قرار دهید. اما این بار رو به عقب قدم بردارید. تا جایی که زانوی پای جلویی شما با زمین زاویه 90 درجه‌ای را تشکیل دهد و سپس ببا فشار آوردن به روی پای عقبی به حالت شروع بازگردید. این تمرین را 15 تا 20 بار برای هر پا تکرار کنید.


لانگز جانب

 

 

این تمرین کمی دشوار است، اما در هر بار انجام آن به روی یک طرف بدن خود کار می‌کنید. پس از چندین بار انجام دادن این نوع لانگز، انجام آن بسیار راحت خواهد شد و تعادل بیشتری در حین انجام آن خواهید داشت.

 

به حالت لانگز بایستید، اما این بار به سمت راست قدم بردارید. هنگامی که به حالت اولیه برمی‌گردید فشار را روی قسمت راست بدن خود حس خواهید کرد. همین تمرین را در سمت چپ و برای هر پا 15 تا 20 بار تکرار کنید.


بالا رفتن از پله

 

بالا رفتن از پله به روی عضلات باسن شما و پایین آمدن از آن به عضلات ران شما فشار وارد می‌کند. از یک جفت دمبل یا یک میله هالتر برای فشار آوردن بیشتر کمک بگیرید. با در دست داشت دمبل از یک پله بالا بروید، پای دیگر را نیز بالا بیاورید و با همان پایی که شروع کردید دوبار از پله پایین رفته و به حالت شروع بازگردید. این تمرین را با پای دیگر و برای هر پا 15 تا 20 بار تکرا کنید.


اسکات به کمک دیوار

 

 

اسکات یکی از تمریناتی است که به محض شروع آن پاهای شما به لرزش خواهند افتاد. انجام اسکات به کمک دیوار نسبت به اسکات معمولی فشار کمتری به زانوهای شما وارد می‌کند، ولی به اندازه اسکات معمولی به عضلات باسن شما فشار می‌آورد.

 

برای انجام این نوع اسکات، بایستید پاها را به عرض شانه باز کنید و پشت خود را به دیوار بچسبانید. حالا پایین بروید تا جایی که ران‌هایشما موازی زمین بوده و زانوها زاویه 90 درجه‌ای را با زمین تشکیل دهند. ممکن است در ابتدای کار نتوانید تا این حد پایین بروید، اما هر چه بیشتر پایین می‌روید فشار بیشتری به روی عضلات ران و باسن خود حس خواهید کرد.

 

نکنه بادی تک : برای فرم باسن و سفت شدن آن تمرینات بالا باید به صورت مداوم و منظم انجام شود.

 

 

  • سمیرا
    عالی بود مرسی
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی